Schola (MWM)

Magdala – Wspólnota Młodych przy parafii św. Marii Magdaleny w Koszycach zrodziła się jako owoc Światowych Dni Młodzieży z działającego Komitetu Organizacyjnego ŚDM Koszyce 2016. Dziś zrzesza ona młodych ludzi zarówno ciałem jak i duchem zaangażowanych w życie Kościoła i parafii. Magdala to zarówno sekcja Wolontariatu św. Marii Magdaleny, jak i sekcja scholi dziecięco – młodzieżowej.

Wolontariat św. Marii Magdaleny – zrzesza młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów oraz wszystkich tych, którzy angażują się w wydarzenia okolicznościowe związane z życiem naszej parafii. Dotychczas wolontariusze nie szczędzili swego czasu i sił przy organizacji ŚDM, Orszaku Trzech Króli, sprzątaniu i dekoracji kościoła na czas Bożego Narodzenia i po nim. Dużą grupę tej sekcji stanowią młodzi ludzie zaangażowani w służbę liturgiczną, scholę oraz ministranci.

Magdala : Sekcja Schola – to najnowszy projekt naszej tworzącej się wspólnoty. Zrzesza kilkunastu uczniów Szkoły Podstawowej oraz kilkunastu uczniów gimnazjum, szkół średnich i studentów. Oprócz śpiewających, Scholę tworzy zespól instrumentalistów grających na fletach, skrzypcach, gitarze, djembe.
Magdala otwarta jest na każdą młodą osobę chętną do wsparcia naszego wolontariatu lub scholi !!! Zapraszamy nie tylko na stronę parafii, gdzie możecie nas oglądać na żywo, ale i na facebooka i youtube.