GALERIA

Nadeszła upragniona chwila. Wieczorem 25 lipca 2016 roku przybyli do nas Pielgrzymi z Brazylii i Polski. Jest wśród nich 1 Kapłan i 1 kleryk. Po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie i powitaniu chlebem i solą zostali przydzieleni do rodzin w naszej Parafii.

shadow

W sobotę dnia 16 czerwca odbyło się w Wiślicy Diecezjalne spotkanie młodzieży. Była również nasza młodzież – 24 osoby z Ks. Proboszczem

shadow

Dnia 8 maja 2016 roku przeżywaliśmy Rocznicę I Komunii Świętej dzieci klas 4.

shadow

Po raz pierwszy w 2016 roku odbył się Orszak Trzech Króli. Wyruszyliśmy z kościoła na Rynek w Koszycach gdzie Parafianie kolędowali.

shadow

30 sierpnia w naszej Parafii odbyły się doroczne uroczystości Dożynkowe oraz Święto chleba. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór z Parafii Kłaj.

shadow

22.07.2015 roku na naszą Uroczystość Odpustową przybył J.E. Ks. Bp dr Jan Piotrowski – Ordynariusz naszej Diecezji, który przewodniczył sumie Odpustowej i wygłosił kazanie. W Odpuście brali udział kapłani z naszego Dekanatu oraz Parafianie i Goście z różnych stron świata.

shadow

Procesja Eucharystyczna wyruszyła z kościoła parafialnego po sumie do czterech ołtarzy ustawionych na Rynku.

shadow

Dnia 4 maja 2013 roku 9 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Są to: Dobosz Bartosz, Gola Bartosz, Grzęda Zuzanna, Konik Nikola, Kura Patrycja, Pomietło Izabela, Sagan Daniel, Wołek Dawid, Zawartka Karol

shadow

Dnia 5 maja 2013 roku przeżywaliśmy I Rocznicę przystąpienia dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

shadow

Wielki Czwartek – Ołtarz Wystawienia /Ciemnica/, Wielki Piątek – Grób Pana Jezusa, Wigilia Paschalna – kościół przygotowany na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

shadow

Dzieci z naszego Centrum Oświatowego przygotowały przepiękne palmy. Wszystkie zrobione ręcznie zostały nagrodzone. Gratulacje dla dzieci.

shadow

W 2010 roku 16 dzieci naszej Parafii przystąpiło do I Komunii Św., w tym 4 dzieci niepełnosprawnych. Dzieci udały się po Komunii Św. Na Jasną Górę, aby zawierzyć siebie Matce Bożej, po drodze odwiedziliśmy Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie, a wracając zatrzymaliśmy się przy ruinach zamku w Olsztynie.

shadow

Młodzież z naszego Gimnazjum – 50 osób przystąpiło do S. Bierzmowania dnia 9 maja 2009 roku. Sakramentu udzielił J. E. Ks. Biskup Kazimierz Gurda

shadow

18 sierpnia gościliśmy jak to jest w tradycji naszej Parafii Pielgrzymów XXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Były przygotowania. Ludzie z dobrego serca dzielili się czym mogli z Pielgrzymami. Nad tym wszystkim czuwały niezmordowane Parafianki. Bóg zapłać za ich pracę i trud. Wszystkim Parafianom, Zakładom Pracy również dziękujemy za dary. Tylko dzięki Wam nasi Goście wyszli szczęśliwi i najedzeni. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi ten trud, a Maryja zawsze ma w Swej Matczynej opiece.

shadow

To już 3 spotkanie naszych ministrantów. Pierwsze było w Kazimierzy Wielkiej z ministrantami Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Drugie z ministrantami Parafii Tumlin, a 17 czerwca w Koszycach na stadionie „Szreniawy” z ministrantami Parafii Szczukowice. Wygraliśmy 4:0. Gratulacje dla naszych ministrantów. To były niezapomniane chwile.

shadow

5 czerwca 2008 roku delegacja naszej Parafii udała się w Pielgrzymce dziękczynnej za dar Nawiedzenia Matki Bożej w jasnogórskim Obrazie. Wyruszyliśmy o godzinie 6,30 z modlitwą i śpiewami. Zatrzymaliśmy się na krótko w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Oprowadzał nas Ojciec Łukasz. Następnym punktem Pielgrzymki była Jasna Góra. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy Jasnogórskiej o godzinie 13,30. Odprawiliśmy Drogę Krzyżową i zwiedziliśmy Skarbiec. Po krótkim odpoczynku i zakupach udaliśmy się w drogę powrotną do Koszyc.

shadow

Dnia 4 maja spotkali się Strażacy na dorocznej uroczystości ku czci Św. Floriana. Mszy Św. przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił Proboszcz Parafii Koszyce.

shadow

W Uroczystość MB Królowej Polski 23 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej.

shadow

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…” – czy pamiętasz o nich? /”Czas ucieka – wieczność czeka”

shadow

Dnia 2 września odbyły się tradycyjne Dożynki Parafialne.

shadow

Po sumie wyruszyła z naszego kościoła Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy na Rynku.

shadow

To było wielkie wydarzenie w życiu całej naszej wspólnoty Parafialnej. 22 dzieci z klas II przystąpiło do Pierwszej Komunii Swiętej. Dzieci przygotowali: Ks. Jarosław Sułecki i P. Jakub Pieron.

shadow

Zgodnie z tradycją w Wielki Wtorek odprawiliśmy Drogę Krzyżową na naszym Osiedlu.

shadow

Dnia 3 września odbyła się Uroczystość Dziękczynienia za szczęśliwie zebrane plony ziemi. O godzinie 11,00 Ks. Proboszcz odprawił Mszę Świętą i wygłosił Słowo Boże poświęcone pracy ludzkiej i wdzięczności człowieka wobec Stwórcy po Komunii Świętej dokonał poświęcenia wieńców żniwnych z Sokołowic, Włostowic i Podgaja. Poświęcone zostały również chleby z nowego zboża, które zostały rozdzielone wśród uczestników Uroczystości.

shadow

Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz przekazał naszej Parafii cenną relikwię po Słudze Bożym Janie Pawle II – jest to fragment pasa papieskiego.

shadow

Dzisiaj 18 sierpnia 2006 roku o godzinie 14,05 wkroczyli pierwsi pątnicy na plac przed Szkołą. Było 13 grup z różnych stron Diecezji Tarnowskiej. Około 4700 pielgrzymów. Nasza Parafia stanęła na wysokości zadania. Po skierowaniu zachęty przez Księdza Proboszcza Adama Pawlika do wiernych, otworzyły się szeroko serca naszych Parafian. Wszystko co możliwe znalazło się na stołach dla Pielgrzymów.

shadow

22 lipca doroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Patronką Parafii jest Św. Maria Magdalena. O godzinie 11,00 rozpoczęła się suma odpustowa z udziałem kapłanów i wiernych. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił Ks. Marek Bębenek – wikariusz z Konieczna. W Odpuście brali udział księża z Dekanatu i spoza Dekanatu.

shadow

22 lipca doroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Patronką Parafii jest Św. Maria Magdalena. O godzinie 11,00 rozpoczęła się suma odpustowa z udziałem kapłanów i wiernych. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił Ks. Marek Bębenek – wikariusz z Konieczna. W Odpuście brali udział księża z Dekanatu i spoza Dekanatu. Byli: Ks. Andrzej Biernacki Proboszcz z Gorzkowa, Ks. Czesław Kubiś Proboszcz z Rachwałowic, Ks. Jan Dudek Proboszcz ze Skorczowa, Ks. Wiesław Baran Proboszcz z Książnic Wielkich, Ks. Jerzy Sikora Proboszcz z Przemykowa, Ks. Zbigniew Pasternak Proboszcz z Kazimierzy Małej, Ks. Paweł Stolarczyk Proboszcz z Witowa, Ks. Edmund Nocoń Proboszcz z Piasku Wielkiego i Ks. Antoni Lis – Kapelan Domu Opieki w Łyszkowicach. Byli też nowi Proboszczowie: Ks. Janusz Mularz – Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej i Ks. Wiesław Stępień Proboszcz z Bejsc wraz z wikariuszem Ks. Andrzejem Jaskółą. Był też Ks. Prałat Jan Kabziński – Ekonom Archidiecezji Krakowskiej, dzięki któremu otrzymaliśmy 3 ornaty od Papieża Benedykta XVI z Herbem Papieskim. W tym ornacie odprawiał sumę Celebrans! Były też Siostry Służebniczki z Książnic Wielkich i rzesze wiernych. Pogoda dopisała. Uroczystość wypadła znakomicie. Byli też nasi Parafianie z Chicago przebywający na urlopach: P. Anna Chodorowska i P. Wiesław Augustyński z córką Ewą. Może byli i inni..

shadow

We wtorek 27 czerwca 2006 roku po 10,00 rano dzieci i młodzież wraz z Panem Katechetą udali się do miejsc związanych z życiem i śmiercią Błogosławionej Karoliny. Po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie Ks. Proboszcza pojechali przez Sokołowice, Górkę, przez Zaborów do Zabawy gdzie jest Sanktuarium Bł. Karoliny, następnie w drodze powrotnej do Wał Rudy gdzie jest dom rodzinny i izba pamięci po Karolinie. Po dłuższym odpoczynku przy Kaplicy powrót do domów. Pogoda dopisała.

shadow

17 czerwca 2006 roku odbyło się IV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy. O godzinie 13,00 było powitanie grup młodzieży przed figurą Matki Bożej Łokietkowej w Bazylice Wiślickiej; o godzinie 15,00 zawiązanie wspólnoty i śpiew na „Błoniach Polskich Świętych i Błogosławionych” Była „Świętokrzyska Kapliczka – inscenizacja w wykonaniu zespołu „Uśmiech” z WDK z Kielc.

shadow

Po uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11,00 wyruszyła z naszego kościoła parafialnego procesja do czterech ołtarzy ustawionych na Rynku koszyckim.

shadow

Po blisko dwuletnim przygotowaniu nasza młodzież z Gimnazjum otrzymała Sakrament Bierzmowania. Ks. Biskup dr Kazimierz Gurda przyjechał do Koszyc o godzinie 9,45 i od razu udał się do kościoła gdzie młodzież oczekiwała. Rozpoczął się egzamin. Padały pytania ale młodzież ze wszystkimi sobie poradziła. Dokładnie o godzinie 10,00 rozpoczęła się Msza Święta. Ks. Biskupa powitali w imieniu Rodziców Państwo Halina i Bogdan Dąbrosiowie, następnie przedstawiciele młodzieży Joanna Leżoń i Paweł Badoń. Głos zabrał też Ks. Proboszcz i poprosił Ks. Biskupa o udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszego Gimnazjum /71 osób/.

shadow

Dnia 12 maja wyruszyliśmy „szlakiem Papieskim” do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik. Wyjechaliśmy o godzinie 6,30 z Koszyc. W Kalwarii Msza Święta o godzinie 9,30 sprawowana przez naszego Księdza Proboszcza. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy pod przewodnictwem Brata Aleksandra na „Dróżki”. Pogoda była wspaniała. Następny etap podróży Wadowice. Nawiedzenie Bazyliki, Domu rodzinnego Papieża Jana Pawła II i udajemy się do Księży Pallotynów aby zobaczyć zbiory darów składanych Ojcu Świętemu podczas Jego podróży apostolskich. Z Wadowic udajemy się do Łagiewnik. Nawiedzenie Bazyliki Miłosierdzia. Ucałowanie relikwii Św. Faustyny i powrót do Koszyc.

shadow

Dnia 7 maja 2006 roku dzieci klas III przeżywały swoją I rocznicę Komunii Świętej. O godzinie 14,30 rozpoczęła się Msza Święta w czasie której dzieci odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne i zawierzyły siebie Maryi. Była to wzruszająca chwila. Następnie uczestniczyły w Nabożeństwie Majowym. Na zakończenie przyjęły błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Jako pamiątkę otrzymały Pismo Święte Nowego Testamentu.

shadow

Dnia 6 maja 2006 roku 20 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego podczas Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11,00. Mszę Świętą celebrował i kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Adam Pawlik. Dzieci przygotował do tej wspaniałej Uroczystości Pan mgr Jakub Pieron – Katecheta. Pogoda dopisała. Było pięknie. Były też łzy wzruszenia.

shadow

Dzisiaj 10 kwietnia – Wielki Poniedziałek o godzinie 18,30 rozpoczęła się DROGA KRZYŻOWA ulicami Koszyc. Wyruszyliśmy z kościoła na ul. Wesołą w stronę Włostowic, następnie przez Osiedle domków – ul. M. C. Skłodowskiej obok Ośrodka Zdrowia, Szkoły do ul. Nowej następnie ul. 3 Maja do Rynku i zakończenie w kościele. To był niesamowity widok: ministranci niosący wielki krzyż i młodzież Gimnazjum prowadząca rozważania Stacji Męki Pańskiej. A za Księdzem Proboszczem dzieci, młodzież i starsi. Uczciliśmy Chrystusa Pana. To było wspaniałe świadectwo naszej wiary. Bogu niech będą dzięki za te przeżycia. Tak rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

shadow

Dnia 2 kwietnia 2006 roku o godzinie 21,00 zebrała się cała nasza Wspólnota Parafialna na uroczysty Apel Jasnogórski. Po odśpiewaniu „Maryjo, Królowo Polski…” nasi Lektorzy Badoń Paweł, Morsztyn Hubert i Trzaska Tomasz przedstawili montaż słowno – poetycki związany z z rocznicą śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II, w którym wykorzystano poezję: Karola Wojtyły, Jana Twardowskiego, Juliusza Słowackiego oraz fragmenty Testamentu Jana Pawła II /Dziękuję z całego serca P. Janowi Dudzińskiemu za udostępnienie tego scenariusza!/. Ten spektakl doskonale wprowadził nas w klimat tego dnia. Następnie modliliśmy się na Różańcu, a o godzinie 21,37 w godzinie śmierci Papieża rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił Ojciec Grzegorz -Redemptorysta z Lublina. To było wielkie przeżycie…

shadow

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18,00 z obrzędem umycia nóg 12 Apostołom /ministrantom/ po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia – Ciemnicy, w Wielki Piątek rozpoczęliśmy Liturgię o godzinie 15,00 w godzinie śmierci Pana czytaniem Pasji /udział lektorów/, śpiewem modlitw oraz przepięknym aktem odsłonięcia i Adoracji Krzyża, na koniec po wspólnej Komunii Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja do północy. A w Wielkanoc Procesja Rezurekcyjna o godzinie 6,00.

shadow

Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia są Świętami rodzinnymi. Najbardziej je lubimy ze wszystkich świąt. Te zdjęcia ilustrują nasze przywiązanie do Szopki, do Jasełek.

shadow

Wspaniały był nasz wypad do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w czasie wakacji w 2005 roku.

shadow

Dzieci komunijne na Jasnej Górze przed pomnikiem Papieża Jana Pawła II.

shadow

Dzień dziękczynienia za dary ziemi i obfitość chleba. „Ojcze z niebios… dziękujemy Ci”.

shadow